Gáfrovník lekársky - Bois de Ho (Cinnamomum camphora), Gáfrovník lekársky

Kód: NAT00033
2 hodnotenia
Značka: ARTTEC
ZADARMOZADARMO
743 1 kafrovnik lekarsky bois de ho cinnamomum camphora gafrovnik lekarsky
10 € 8,33 € bez DPH
Na sklade
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

100% čistý esenciálny olej

Využitie nachádza najmä v lekárstve a v parfumérii, kde sa používa na prípravu kozmetických a masážnych prípravkov, parfumov a jemných mydiel.

Detailné informácie

Podrobný popis

Gáfrovník lekársky - Bois de Ho (Cinnamomum camphora), Gáfrovník lekársky, 10ml

100% čistý esenciálny olej

Gáfrovník lekársky, nazývaný tiež škoricovník Gáfrovník, je vždyzelený strom s mohutným kmeňom pokrytým svetlú a veľmi drsnú vertikálne rozpraskanú borkou. Vo svojej pôvodnej domovine (juhovýchodnej Ázii) sa dožíva veľmi vysokého veku -v Japonsku sa nachádzajú exempláre staré údajne až 1000 rokov. Extrakt z kôry gáfrovníka obsahuje najmä linalool, ktorý je vynikajúci pre podporu kľudného a relaxačného prostredia a gáfrovú silicu, ktorá na vzduchu oxiduje a mení sa v tuhý surový gáfor. V priemyselnej výrobe sa používalo drevo a korene stromov starých poväčšinou 50 až 60 rokov, prípadne i lístie zo stromov mladších.

Zo silica sa potom pripravuje čistý gáfor (Camphora naturalis Raffin). Tento produkt je niekedy označovaný ako "japonský gáfor". V súčasnosti sa tradičný spôsob výroby udržal hlavne v Číne a na Taiwane, a to z dôvodu potrieb tamojšieho tradičného liečiteľstva. Využitie nachádza najmä v lekárstve a v parfumérii, kde sa používa na prípravu kozmetických a masážnych prípravkov, parfumov a jemných mydiel. V chemickom priemysle je potom využívaný na výrobu iných terpenických derivátov, výbušnín, ako zmäkčovadlo plastických hmôt, či ako zložka lakov a farieb. Kafr zbavený safrolu sa využíva na výrobu vanilkového a mätového arómy pre potreby potravinárskeho priemyslu. Jeho vôňa a vlastnosti sú veľmi podobné olejmi z ružového dreva, Bois de Rose - ružové drevo.

aplikácia
dávkovanie
masáž + (Zmiešať 3 kvapky s 5 ml olivového extra panenského oleja, používajte ihneď po zmiešaní, pretože účinné látky obsiahnuté v extrakte sú veľmi prchavé) analgetikum (úľava od bolesti), protizápalový, antibakteriálne, antispazmodický (črevné ťažkosti), protihypotenzní (náhly pokles krvného tlaku), imunostimulátor (posilňuje imunitnú odpoveď organizmu), sedatívum (potláča vplyv centrálnej nervovej sústavy), antimykotický (protiplesňový). Vynikajúca tonikum na pokožku, zabraňuje tvorbe vrások a omladzuje pleť, podporuje obnovu buniek.
aromalampa + (Až 6 kvapiek podľa veľkosti prostredia) osviežujúce a upokojujúce pri depresiách, úzkosti a stresu
difuzér + (Podľa návodu výrobcu) ako aromalampa, výborný odpudzovač hmyzu
potieranie - (používať iba zriedené v nosnom oleji, v čistej podobe môže spôsobiť podráždenie pokožky a aj tak neprekročiť odporúčanú dávku, používajte nízke koncentrácie)
kúpeľ + (12 kvapiek do pripravenej vaňové kúpele) kúpeľ podporuje liečbu zápalu močového mechúra i vaginálnych výtokov a infekcií, potláča reumatické ťažkosti
obklady + (5 kvapiek do 1 l teplej vody) proti bolesti, má ľahké analgetické schopnosti, gáfor pomôžu znížiť príznaky bakteriálnej infekcie a zabraňuje nepretržitého alebo neustále sa opakujúci rastu baktérií v postihnutej oblasti
inhalácia + (2 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) chrípka, prechladnutie, nádcha, zápal nosohltanu
výplach úst + (3 kvapky do 2dcl vlažnej vody) bakteriálna angína, bolesť v krku
Sauna / parný box + (Do 6 kvapiek na tampón voľne položený v priestore) celkové uvoľnenie pri depresii, stresu, prechladnutie, nádcha, chrípka, viróza


Len na vonkajšie použitie. Nehodí sa pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy, epileptikov a osoby s vysokým krvným tlakom. Neaplikujte na poškodenú pokožku a sliznice, alergickú reakciu vylúčte skúškou na malom kúsku kože, najlepšie na predlaktie pravej ruky.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Záruka: 2 roky
hmotnosť: 0,1 kg
objem: 10 ml
použitie: aromalampa, difuzér, potieranie, kúpeľ, inhalácia, výplach úst, Sauna / parný box, masáž, obklady
tovar: Bežná cena

Sme česká spoločnosť ARTTEC s.r.o., ktorá vyrába a predáva sanitárne zariadenia už 25 rokov. V našej výrobnej hale v Tetčiciach vyrábame kvalitné vírivé vane, masážne boxy, hydromasážne vane, sprchové boxy a termoboxy. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame parné kúpele a ako novinku hydromasážne kúpele so svetelnou terapiou (chromoterapia). Naše vybrané výrobky si môžete pozrieť aj v našej vzorkovni v Tetčiciach, kde Vám naši pracovníci radi poskytnú potrebné informácie.

Keďže sme výrobcovia, plne dohliadame na kvalitu materiálov a spracovanie produktov. O tom, že si za svojou prácou stojíme, svedčí záruka na 5 rokov. Našou prednosťou je možnosť upraviť box či vaňu podľa priania zákazníka, ktorému tak môžeme pripraviť zariadenie na mieru. Záujemca si tak môže nakombinovať rôzne systémy, aby plne zodpovedali jeho požiadavkám (napr. kombinovanie masážnych trysiek, termo batérií, chromoterapia atp.). Pokiaľ potrebujete konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť, k dispozícii sme okrem iného aj na online chate, ktorý je sprístupnený na našich stránkach.

Naša firma ponúka aj službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mať starosti so zapojením a sprevádzkovaním. Servis po dohovore príde, zariadenie zapojí a vysvetlí jeho používanie. Ako bonus pri využití odbornej montáže získate predĺženú záruku na 6 rokov. Okrem vyššie spomenutých produktov sa firma ďalej zaoberá predajom širokého spektra sprchových dverí do niky, vaničiek a sprchových kútov. Naša ponuka tovaru je rozmanitá a vy si môžete vybrať podľa rôznych parametrov - veľkosť vaničky, jej výška, ponúkame široký výber veľkostí a typov sprchových dverí, vrátane výberu typu skla.

Na kompletné doplnenie sortimentu, ktorý priamo láka k relaxácii, ponúkame prírodnú kozmetiku a vonné olejčeky na prehĺbenie zážitku z kúpeľa. V našich zariadeniach si tak môžete okrem bežnej očisty tela dopriať aj aromaterapiu, masáž tela pomocou trysiek alebo vírivý kúpeľ. To všetko môžete doplniť aj svetelnou terapiou, alebo v prípade parného boxu saunou.

Naša firma Vám taktiež poskytne návod na údržbu zakúpeného tovaru tak, aby vám správne fungovalo a vy ste mohli naše produkty čo najdlhšie používať. Na údržbu a čistenie vaní i sprchovacích kútov ponúkame ekologické čistiace prostriedky od francúzskej firmy Briochin. Ich obľuba tkvie v jednoduchom a efektívnom použití, ale aj v tom, že nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu.

Produkty si môžete pozrieť na našich webových stránkach www.arttecsk.sk.