Pamajorán - Oregano bio (Origanum compactum), Pamajorán - Oregano

Kód: NAT00016
Neohodnotené
Značka: ARTTEC
14 € 11,67 € bez DPH
Na sklade
Môžeme doručiť do:
22.4.2024

100% čistý esenciálny olej

V liečiteľstve sa používa pre svoje antiseptické (zamedzenie vývoja choroboplodných zárodkov) a protizápalové účinky, uľahčuje odkašliavanie a zvyšuje vylučovanie žlče. Používa sa aj na obklady a osviežujúci kúpeľa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pamajorán - Oregano bio (Origanum compactum), Pamajorán - Oregano, 10ml

100% čistý esenciálny olej

Pamajorán, v súčasnosti pestovaná v Stredomorí, sa uplatňuje v kuchyni ako korenie oregáno. Je súčasťou provensálskeho korenia. Uplatňuje sa tiež v kozmetike a pri výrobe mydiel. Pôvodný areál rozšírenia bol v oblasti Stredomoria, začala sa však pestovať už od antiky a rozšírila sa aj do ostatných oblastí Európy, vrátane SR, kde i zdivočené. Pôvodný je aj v Malej Ázii, na Kaukaze, Blízkom východe, Iránu, nižších polohách Himalájí, v južnej Číne a na Taiwane. Zavlečená bola aj do severnej Ameriky.

V liečiteľstve sa používa pre svoje antiseptické (zamedzenie vývoja choroboplodných zárodkov) a protizápalové účinky, uľahčuje odkašliavanie a zvyšuje vylučovanie žlče. Droga je silným prostriedkom uvoľňujúcim kŕčovité stiahnutie hladkého svalstva (spazmolytikum). Používa sa aj na obklady a osviežujúci kúpeľa. Je mimoriadne účinná pri liečbe a prevencii žalúdočných, črevných a žlčníkových porúch. Pri astme znižuje pocit úzkosti, pôsobí pri nespavosti. Možno ju aplikovať aj pri niektorých psychických poruchách, hystérii a pri poruchách v sexuálnej oblasti.

aplikácia
dávkovanie
masáž -
aromalampa + (6 kvapiek podľa prostredia) vytvára pocit istoty, navodzuje dobrú náladu
difuzér + (Podľa návodu výrobcu)
potieranie + Na rôzne poranenia ako antiseptikum a na už prejavené zápaly
kúpeľ + (12 kvapiek do pripravenej vaňové kúpele) tráviace a črevné ťažkosti, relaxácia
obklady + (5 kvapiek do 1 l teplej vody) zápaly na povrchu tela väčšieho rozsahu
inhalácia + (3 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) astma, nespavosť, psychické poruchy, uvoľnenie
výplach úst + (3 kvapky do 2dcl vlažnej vody) zápaly v ústnej dutine a krku
Sauna / parný box + (6 kvapiek na tampón voľne uložený v priestore) psychické i fyzické uvoľnenie


Esenciálny olej len na vonkajšie použitie. Nepoužívať v tehotenstve a pri dojčení, deťom podávať až od 6 rokov polovičnú dávku.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Záruka: 2 roky
hmotnosť: 0,1 kg
objem: 10 ml
použitie: aromalampa, difuzér, potieranie, kúpeľ, inhalácia, výplach úst, Sauna / parný box, obklady
tovar: Bežná cena

Sme česká spoločnosť ARTTEC s.r.o., ktorá vyrába a predáva sanitárne zariadenia už 25 rokov. V našej výrobnej hale v Tetčiciach vyrábame kvalitné vírivé vane, masážne boxy, hydromasážne vane, sprchové boxy a termoboxy. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame parné kúpele a ako novinku hydromasážne kúpele so svetelnou terapiou (chromoterapia). Naše vybrané výrobky si môžete pozrieť aj v našej vzorkovni v Tetčiciach, kde Vám naši pracovníci radi poskytnú potrebné informácie.

Keďže sme výrobcovia, plne dohliadame na kvalitu materiálov a spracovanie produktov. O tom, že si za svojou prácou stojíme, svedčí záruka na 5 rokov. Našou prednosťou je možnosť upraviť box či vaňu podľa priania zákazníka, ktorému tak môžeme pripraviť zariadenie na mieru. Záujemca si tak môže nakombinovať rôzne systémy, aby plne zodpovedali jeho požiadavkám (napr. kombinovanie masážnych trysiek, termo batérií, chromoterapia atp.). Pokiaľ potrebujete konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť, k dispozícii sme okrem iného aj na online chate, ktorý je sprístupnený na našich stránkach.

Naša firma ponúka aj službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mať starosti so zapojením a sprevádzkovaním. Servis po dohovore príde, zariadenie zapojí a vysvetlí jeho používanie. Ako bonus pri využití odbornej montáže získate predĺženú záruku na 6 rokov. Okrem vyššie spomenutých produktov sa firma ďalej zaoberá predajom širokého spektra sprchových dverí do niky, vaničiek a sprchových kútov. Naša ponuka tovaru je rozmanitá a vy si môžete vybrať podľa rôznych parametrov - veľkosť vaničky, jej výška, ponúkame široký výber veľkostí a typov sprchových dverí, vrátane výberu typu skla.

Na kompletné doplnenie sortimentu, ktorý priamo láka k relaxácii, ponúkame prírodnú kozmetiku a vonné olejčeky na prehĺbenie zážitku z kúpeľa. V našich zariadeniach si tak môžete okrem bežnej očisty tela dopriať aj aromaterapiu, masáž tela pomocou trysiek alebo vírivý kúpeľ. To všetko môžete doplniť aj svetelnou terapiou, alebo v prípade parného boxu saunou.

Naša firma Vám taktiež poskytne návod na údržbu zakúpeného tovaru tak, aby vám správne fungovalo a vy ste mohli naše produkty čo najdlhšie používať. Na údržbu a čistenie vaní i sprchovacích kútov ponúkame ekologické čistiace prostriedky od francúzskej firmy Briochin. Ich obľuba tkvie v jednoduchom a efektívnom použití, ale aj v tom, že nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu.

Produkty si môžete pozrieť na našich webových stránkach www.arttecsk.sk.