Citrónový eukalyptus - eukalyptus bio (Eucalyptus citriodora), Eukalyptus citrónový

Kód: NAT00029
Neohodnotené
Značka: ARTTEC
8 € 6,67 € bez DPH
V súčasnosti nedostupné
Môžeme doručiť do:
2.9.2024

100% čistý esenciálny olej

Listy tohto eukalyptu obsahujú vonné silice, ktoré krásne citrónovo prevonia a prečistí priestor, podporujú koncentráciu a pôsobí ako antistresový faktor. Ich vôňa je takisto využívaná v kozmetike a parfumérii. Okrem toho sú účinné pri liečbe astmy, ochorenia dýchacích ciest, bronchitíde a migréne. Zmierňujú zápaly väzov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Citrónový eukalyptus - eukalyptus bio (Eucalyptus citriodora), Eukalyptus citrónový, 10ml

100% čistý esenciálny olej

Eukalyptus či inak eukalyptus je veľmi rýchlo rastúci strom s modrošedým alebo zelenými listami. Rod Eucalyptus obsahuje vyše 600 druhov a všetky z nich sú pôvodom z Austrálie. Patrí medzi najúčinnejšie prírodné lieky na planéte. Je obľúbenou potravou pre koaly.

Esenciálny olej citrónový eukalyptus je extrahovaný z najviac populárne odrody Eukalyptu (blahovičníka). Listy tohto eukalyptu obsahujú vonné silice, ktoré krásne citrónovo prevonia a prečistí priestor, podporujú koncentráciu a pôsobí ako antistresový faktor. Ich vôňa je takisto využívaná v kozmetike a parfumérii. Okrem toho sú účinné pri liečbe astmy, ochorenia dýchacích ciest, bronchitíde a migréne. Zmierňujú zápaly väzov, "tenisový lakeť", výron, torticollis (jednostranné stuhnutie šije), lumbago ( "Houser" či ústrel), ischias, bolesť kĺbov a svalov a prejavy artritídy. Možno ich tiež použiť ako podporný prostriedok pri liečbe a hojení drobnejších raniek. Eukalyptus je tiež dobrým insekticídom a repelentom.
Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať esenciu v tehotenstve a pri dojčení. U citlivejších osôb je nutné pred aplikáciou vyskúšať imunitnú reakciu na kúsku kože, najlepšie na predlaktí pravej ruky.

aplikácia
dávkovanie
masáž + (Zmiešať 3 kvapky s 5 ml olivového extra panenského oleja) reumatizmus, artritída, hojenie rán a zápalov, bolesti svalov a kĺbov
aromalampa + (3-5 kvapiek, podľa veľkosti priestoru)
difuzér + Podľa návodu výrobcu
potieranie -
kúpeľ + (12 kvapiek do pripravenej vaňové kúpele) uvoľnenie psychickej i fyzickej, relaxácia
obklady + (5 kvapiek do 1 l teplej vody) artritída, zápal väzov, bolesť svylů a kĺbov
inhalácia + (3 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) upokojenie, bolesť hlavy, migréna, respiračné problémy
výplach úst + (3 kvapky do 2dcl vlažnej vody) bakteriálna angína, bolesť v krku
Sauna / parný box + (3 - 6 kvapiek na tampón voľne uložený v priestore) stres, depresia, chrípka, viróza, nachladnutie, nádcha


Deťom od 3 do 12 rokov veku aplikovať 1/3 dávky.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Záruka: 2 roky
hmotnosť: 0,1 kg
objem: 10 ml
použitie: aromalampa, difuzér, kúpeľ, inhalácia, výplach úst, Sauna / parný box, masáž, obklady
tovar: Bežná cena

Sme česká spoločnosť ARTTEC s.r.o., ktorá vyrába a predáva sanitárne zariadenia už 25 rokov. V našej výrobnej hale v Tetčiciach vyrábame kvalitné vírivé vane, masážne boxy, hydromasážne vane, sprchové boxy a termoboxy. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame parné kúpele a ako novinku hydromasážne kúpele so svetelnou terapiou (chromoterapia). Naše vybrané výrobky si môžete pozrieť aj v našej vzorkovni v Tetčiciach, kde Vám naši pracovníci radi poskytnú potrebné informácie.

Keďže sme výrobcovia, plne dohliadame na kvalitu materiálov a spracovanie produktov. O tom, že si za svojou prácou stojíme, svedčí záruka na 5 rokov. Našou prednosťou je možnosť upraviť box či vaňu podľa priania zákazníka, ktorému tak môžeme pripraviť zariadenie na mieru. Záujemca si tak môže nakombinovať rôzne systémy, aby plne zodpovedali jeho požiadavkám (napr. kombinovanie masážnych trysiek, termo batérií, chromoterapia atp.). Pokiaľ potrebujete konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť, k dispozícii sme okrem iného aj na online chate, ktorý je sprístupnený na našich stránkach.

Naša firma ponúka aj službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mať starosti so zapojením a sprevádzkovaním. Servis po dohovore príde, zariadenie zapojí a vysvetlí jeho používanie. Ako bonus pri využití odbornej montáže získate predĺženú záruku na 6 rokov. Okrem vyššie spomenutých produktov sa firma ďalej zaoberá predajom širokého spektra sprchových dverí do niky, vaničiek a sprchových kútov. Naša ponuka tovaru je rozmanitá a vy si môžete vybrať podľa rôznych parametrov - veľkosť vaničky, jej výška, ponúkame široký výber veľkostí a typov sprchových dverí, vrátane výberu typu skla.

Na kompletné doplnenie sortimentu, ktorý priamo láka k relaxácii, ponúkame prírodnú kozmetiku a vonné olejčeky na prehĺbenie zážitku z kúpeľa. V našich zariadeniach si tak môžete okrem bežnej očisty tela dopriať aj aromaterapiu, masáž tela pomocou trysiek alebo vírivý kúpeľ. To všetko môžete doplniť aj svetelnou terapiou, alebo v prípade parného boxu saunou.

Naša firma Vám taktiež poskytne návod na údržbu zakúpeného tovaru tak, aby vám správne fungovalo a vy ste mohli naše produkty čo najdlhšie používať. Na údržbu a čistenie vaní i sprchovacích kútov ponúkame ekologické čistiace prostriedky od francúzskej firmy Briochin. Ich obľuba tkvie v jednoduchom a efektívnom použití, ale aj v tom, že nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu.

Produkty si môžete pozrieť na našich webových stránkach www.arttecsk.sk.