Červená myrta bio (Myrtus communis)

Kód: NAT00015
Neohodnotené
Značka: ARTTEC
18 € 15 € bez DPH
V súčasnosti nedostupné
Môžeme doručiť do:
28.8.2024

100% čistý esenciálny olej

Používa sa predovšetkým v aromaterapii a do kúpeľa pre celkové uvoľnenie a upokojenie. V určitých prípadoch pomáha od bolesti hlavy a mierniť epileptické záchvaty.

Detailné informácie

Podrobný popis

Červená myrta bio (Myrtus communis), 10ml

100% čistý esenciálny olej

Druhy patriace do rodu Myrtus sú vždyzelené kríčky pôvodom zo Stredomoria a severnej Afriky ktorej povesť siaha až do staroveku. Destiláciou v pare dáva myrta esenciálny olej s vôňou pripomínajúcou eukalyptus. Aromatické listy a bobule sa používajú v kuchyni, plody s kvetnými pukmi ako korenie. Vetvičky myrty boli pridané do vína pre zvýšenie potencie, silica sa používa pri výrobe likérov. Už od antiky je silica cenená v parfumérii a ksmetice. Myrtovej drevo je pre svoju charakteristickú kresbu obľúbené v rezbárstvo.

Myrtový éterický olej nemá z medicínskeho hľadiska veľký význam. Používa sa predovšetkým v aromaterapii a do kúpeľa pre celkové uvoľnenie a upokojenie. V určitých prípadoch pomáha od bolesti hlavy a mierniť epileptické záchvaty.

aplikácia
dávkovanie
masáž + (6 kvapiek esencie s 5 ml extra panenského olivového oleja) bolesť hlavy, epilepsie
aromalampa + (6 kvapiek podľa veľkosti prostredie) upokojuje myseľ, navodzuje pocit pohody
difuzér + (Podľa návodu výrobcu)
potieranie -
kúpeľ + (12 kvapiek zmiešaných s PL mlieka do pripravenej vaňové) relaxácie, celkové uvoľnenie, hemoroidy
obklady -
inhalácia + (3 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) nádcha, nachladnutie, upchaté dutiny
výplach úst -
Sauna / parný box + (Niekoľko kvapiek na tampón voľne položený v priestore)


Len na vonkajšie použitie. Experimentálne bolo preukázané, že myrta môže znižovať hladinu cukru v krvi. Z tohto dôvodu sa neodporúča používať ju súčasne s liekmi na diabetes (cukrovku). Nesprávne skladovaná esencia môže pri použití spôsobiť podráždenie pokožky. Rovnako sa neodporúča esenciu užívať tehotným a dojčiacim ženám a deťom mladším ako 12 rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Záruka: 2 roky
hmotnosť: 0,1 kg
objem: 10 ml
použitie: aromalampa, difuzér, kúpeľ, inhalácia, Sauna / parný box, masáž
tovar: Bežná cena

Sme česká spoločnosť ARTTEC s.r.o., ktorá vyrába a predáva sanitárne zariadenia už 25 rokov. V našej výrobnej hale v Tetčiciach vyrábame kvalitné vírivé vane, masážne boxy, hydromasážne vane, sprchové boxy a termoboxy. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame parné kúpele a ako novinku hydromasážne kúpele so svetelnou terapiou (chromoterapia). Naše vybrané výrobky si môžete pozrieť aj v našej vzorkovni v Tetčiciach, kde Vám naši pracovníci radi poskytnú potrebné informácie.

Keďže sme výrobcovia, plne dohliadame na kvalitu materiálov a spracovanie produktov. O tom, že si za svojou prácou stojíme, svedčí záruka na 5 rokov. Našou prednosťou je možnosť upraviť box či vaňu podľa priania zákazníka, ktorému tak môžeme pripraviť zariadenie na mieru. Záujemca si tak môže nakombinovať rôzne systémy, aby plne zodpovedali jeho požiadavkám (napr. kombinovanie masážnych trysiek, termo batérií, chromoterapia atp.). Pokiaľ potrebujete konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť, k dispozícii sme okrem iného aj na online chate, ktorý je sprístupnený na našich stránkach.

Naša firma ponúka aj službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mať starosti so zapojením a sprevádzkovaním. Servis po dohovore príde, zariadenie zapojí a vysvetlí jeho používanie. Ako bonus pri využití odbornej montáže získate predĺženú záruku na 6 rokov. Okrem vyššie spomenutých produktov sa firma ďalej zaoberá predajom širokého spektra sprchových dverí do niky, vaničiek a sprchových kútov. Naša ponuka tovaru je rozmanitá a vy si môžete vybrať podľa rôznych parametrov - veľkosť vaničky, jej výška, ponúkame široký výber veľkostí a typov sprchových dverí, vrátane výberu typu skla.

Na kompletné doplnenie sortimentu, ktorý priamo láka k relaxácii, ponúkame prírodnú kozmetiku a vonné olejčeky na prehĺbenie zážitku z kúpeľa. V našich zariadeniach si tak môžete okrem bežnej očisty tela dopriať aj aromaterapiu, masáž tela pomocou trysiek alebo vírivý kúpeľ. To všetko môžete doplniť aj svetelnou terapiou, alebo v prípade parného boxu saunou.

Naša firma Vám taktiež poskytne návod na údržbu zakúpeného tovaru tak, aby vám správne fungovalo a vy ste mohli naše produkty čo najdlhšie používať. Na údržbu a čistenie vaní i sprchovacích kútov ponúkame ekologické čistiace prostriedky od francúzskej firmy Briochin. Ich obľuba tkvie v jednoduchom a efektívnom použití, ale aj v tom, že nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu.

Produkty si môžete pozrieť na našich webových stránkach www.arttecsk.sk.