Bergamot bio (Citrus bergamia)

Kód: NAT00032
Neohodnotené
Značka: ARTTEC
13 € 10,83 € bez DPH
V súčasnosti nedostupné
Môžeme doručiť do:
28.8.2024

100% čistý esenciálny olej

Esenciálny olej bergamot je v aromaterapii využívaný predovšetkým ako antistresový a upokojujúci prostriedok (stres, úzkosť, depresia). Podporuje pokojný spánok. Je tiež antispazmodický (uvoľňuje alebo zabraňuje nadmernej svalové kŕče). Pomáha mierniť niektoré dermatitídy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bergamot bio (Citrus bergamia), 10ml

100% čistý esenciálny olej

Bergamot je voňavé ovocie veľkosti pomaranča, farbou podobné citrónu. 80% svetovej produkcie sa pestuje v južnej Kalábrii v Taliansku. Bergamot je ďalej pestovaný v južnom Francúzsku a na Pobreží Slonoviny pre bergamotový olej a v Antalyi v Turecku na marmeládu. Bergamotovej silice sú základom chute a vône čaju druhu Earl Grey a likéru chartreuska. Esenciálny olej z bergamotu je hlavnou zložkou pôvodného Eau de Cologne (kolínska voda), ktorý na začiatku 18. storočia vyrobil JM Farina.

Esenciálny olej bergamot je v aromaterapii využívaný predovšetkým ako antistresový a upokojujúci prostriedok (stres, úzkosť, depresia). Podporuje pokojný spánok. Je tiež antispazmodický (uvoľňuje alebo zabraňuje nadmernej svalové kŕče). Pomáha mierniť niektoré dermatitídy (zápaly kože = vyrážka, ekzém, lupienka).

aplikácia
dávkovanie
masáž + (Zmiešať 5 kvapiek s 5 ml olivového extra panenského oleja) zažívacie problémy, svalové kŕče, dermatitídy
aromalampa + (Až 6 kvapiek podľa veľkosti priestoru) čistí a dezinfikuje vzduch, upokojuje, podporuje zaspávanie
difuzér + (Podľa návodu výrobcu)
potieranie + (Neriedený esenciálny olej) ekzém, lupienka
kúpeľ -
obklady -
inhalácia + (3 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) depresia, úzkosť, nervové upokojenie
výplach úst + (3 kvapky do 2dcl vlažnej vody) bakteriálnej ťažkosti v ústach a krku
Sauna / parný box + (6 kvapiek na tampón voľne uložený v priestore) celková relaxácie a uvoľnenia


Úplne bezpečný extrakt. Možno ho použiť aj pri zažívacích problémoch. Pozor! Po aplikácii 12 - 18 hod. Nevystavovať ošetrenú pokožku priamemu slnečnému svitu alebo soláriu, nebezpečenstvo prejavu nežiaducich farebných zmien (fotosenzibilita).

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Záruka: 2 roky
hmotnosť: 0,1 kg
objem: 10 ml
použitie: aromalampa, difuzér, potieranie, inhalácia, výplach úst, Sauna / parný box, masáž
tovar: Bežná cena

Sme česká spoločnosť ARTTEC s.r.o., ktorá vyrába a predáva sanitárne zariadenia už 25 rokov. V našej výrobnej hale v Tetčiciach vyrábame kvalitné vírivé vane, masážne boxy, hydromasážne vane, sprchové boxy a termoboxy. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame parné kúpele a ako novinku hydromasážne kúpele so svetelnou terapiou (chromoterapia). Naše vybrané výrobky si môžete pozrieť aj v našej vzorkovni v Tetčiciach, kde Vám naši pracovníci radi poskytnú potrebné informácie.

Keďže sme výrobcovia, plne dohliadame na kvalitu materiálov a spracovanie produktov. O tom, že si za svojou prácou stojíme, svedčí záruka na 5 rokov. Našou prednosťou je možnosť upraviť box či vaňu podľa priania zákazníka, ktorému tak môžeme pripraviť zariadenie na mieru. Záujemca si tak môže nakombinovať rôzne systémy, aby plne zodpovedali jeho požiadavkám (napr. kombinovanie masážnych trysiek, termo batérií, chromoterapia atp.). Pokiaľ potrebujete konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť, k dispozícii sme okrem iného aj na online chate, ktorý je sprístupnený na našich stránkach.

Naša firma ponúka aj službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mať starosti so zapojením a sprevádzkovaním. Servis po dohovore príde, zariadenie zapojí a vysvetlí jeho používanie. Ako bonus pri využití odbornej montáže získate predĺženú záruku na 6 rokov. Okrem vyššie spomenutých produktov sa firma ďalej zaoberá predajom širokého spektra sprchových dverí do niky, vaničiek a sprchových kútov. Naša ponuka tovaru je rozmanitá a vy si môžete vybrať podľa rôznych parametrov - veľkosť vaničky, jej výška, ponúkame široký výber veľkostí a typov sprchových dverí, vrátane výberu typu skla.

Na kompletné doplnenie sortimentu, ktorý priamo láka k relaxácii, ponúkame prírodnú kozmetiku a vonné olejčeky na prehĺbenie zážitku z kúpeľa. V našich zariadeniach si tak môžete okrem bežnej očisty tela dopriať aj aromaterapiu, masáž tela pomocou trysiek alebo vírivý kúpeľ. To všetko môžete doplniť aj svetelnou terapiou, alebo v prípade parného boxu saunou.

Naša firma Vám taktiež poskytne návod na údržbu zakúpeného tovaru tak, aby vám správne fungovalo a vy ste mohli naše produkty čo najdlhšie používať. Na údržbu a čistenie vaní i sprchovacích kútov ponúkame ekologické čistiace prostriedky od francúzskej firmy Briochin. Ich obľuba tkvie v jednoduchom a efektívnom použití, ale aj v tom, že nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu.

Produkty si môžete pozrieť na našich webových stránkach www.arttecsk.sk.