Bazalka exotická bio (Ocimum basilicum)

Kód: NAT00003
Neohodnotené
Značka: ARTTEC
12 € 10 € bez DPH
V súčasnosti nedostupné
Môžeme doručiť do:
28.8.2024

100% čistý esenciálny olej

Používa sa pri liečbe respiračných problémov, ako sú bronchitída, kašeľ, prechladnutie, astma a chrípka ako súčasť liekov. Tiež povzbudzuje krvný obeh a napomáha pri trávení. V Číne sa používa na žalúdočné a obličkové ochorenia. Je považovaná za chladivú bylinu a je preto tiež využívaná pri liečbe reumatizmu a kožného podráždenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bazalka exotická bio (Exoticis ocimum) 10 ml
100% čistý esenciálny olej

Botanicky je bazalka exotická klasifikovaná ako identická s bazalkou francúzskou (európskou), je to ale väčšia rastlina s výraznejšou vôňou a obsahujúce iné základné zložky. Produkuje sa hlavne na Komorských ostrovoch a Madagaskaru. Používa sa pri liečbe respiračných problémov, ako sú bronchitída, kašeľ, prechladnutie, astma a chrípka ako súčasť liekov. Tiež povzbudzuje krvný obeh a napomáha pri trávení. V Číne sa používa na žalúdočné a obličkové ochorenia. Je považovaná za chladivú bylinu a je preto tiež využívaná pri liečbe reumatizmu a kožného podráždenia. Ide tiež o bylinu populárne v kulinárstvo, a to najmä v Taliansku a Francúzsku. Tradičná ázijská medicína ju používa ako protijed pri bodnutí jedovatým hmyzom alebo pri hadím uštipnutia.

Esenciálny olej len na vonkajšie použitie. Pre obsah niektorých látok vyvolávajúcich alergické reakcie je potrebná zvýšená opatrnosť pri jeho aplikácii. Nie je vhodný pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace matky.
V aromaterapii sa nepoužíva.

aplikácia
dávkovanie
potieranie

+ Priamo neriedeným esenciálnym olejom (bodnutie hmyzom, drobné poranenia kože - pozor v blízkosti očí)
3 - 5 kvapiek do 5 ml extra panenského olivového oleja na potieranie reumatických kĺbov alebo kožného podráždenia.

Pred aplikáciou je nutné vylúčiť alergickú reakciu nanesením prípravku na malý kúsok kože, najlepšie na predlaktie pravej ruky.

Esenciálny olej je určený len na vonkajšie použitie.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Záruka: 2 roky
hmotnosť: 0,1 kg
objem: 10 ml
použitie: potieranie
tovar: Bežná cena

Sme česká spoločnosť ARTTEC s.r.o., ktorá vyrába a predáva sanitárne zariadenia už 25 rokov. V našej výrobnej hale v Tetčiciach vyrábame kvalitné vírivé vane, masážne boxy, hydromasážne vane, sprchové boxy a termoboxy. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame parné kúpele a ako novinku hydromasážne kúpele so svetelnou terapiou (chromoterapia). Naše vybrané výrobky si môžete pozrieť aj v našej vzorkovni v Tetčiciach, kde Vám naši pracovníci radi poskytnú potrebné informácie.

Keďže sme výrobcovia, plne dohliadame na kvalitu materiálov a spracovanie produktov. O tom, že si za svojou prácou stojíme, svedčí záruka na 5 rokov. Našou prednosťou je možnosť upraviť box či vaňu podľa priania zákazníka, ktorému tak môžeme pripraviť zariadenie na mieru. Záujemca si tak môže nakombinovať rôzne systémy, aby plne zodpovedali jeho požiadavkám (napr. kombinovanie masážnych trysiek, termo batérií, chromoterapia atp.). Pokiaľ potrebujete konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť, k dispozícii sme okrem iného aj na online chate, ktorý je sprístupnený na našich stránkach.

Naša firma ponúka aj službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mať starosti so zapojením a sprevádzkovaním. Servis po dohovore príde, zariadenie zapojí a vysvetlí jeho používanie. Ako bonus pri využití odbornej montáže získate predĺženú záruku na 6 rokov. Okrem vyššie spomenutých produktov sa firma ďalej zaoberá predajom širokého spektra sprchových dverí do niky, vaničiek a sprchových kútov. Naša ponuka tovaru je rozmanitá a vy si môžete vybrať podľa rôznych parametrov - veľkosť vaničky, jej výška, ponúkame široký výber veľkostí a typov sprchových dverí, vrátane výberu typu skla.

Na kompletné doplnenie sortimentu, ktorý priamo láka k relaxácii, ponúkame prírodnú kozmetiku a vonné olejčeky na prehĺbenie zážitku z kúpeľa. V našich zariadeniach si tak môžete okrem bežnej očisty tela dopriať aj aromaterapiu, masáž tela pomocou trysiek alebo vírivý kúpeľ. To všetko môžete doplniť aj svetelnou terapiou, alebo v prípade parného boxu saunou.

Naša firma Vám taktiež poskytne návod na údržbu zakúpeného tovaru tak, aby vám správne fungovalo a vy ste mohli naše produkty čo najdlhšie používať. Na údržbu a čistenie vaní i sprchovacích kútov ponúkame ekologické čistiace prostriedky od francúzskej firmy Briochin. Ich obľuba tkvie v jednoduchom a efektívnom použití, ale aj v tom, že nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu.

Produkty si môžete pozrieť na našich webových stránkach www.arttecsk.sk.